myblog-image

روزنامه گاردین در یک گزارش طولانی درباره وضعیت افغان‌ها در بریتانیا می‌گوید برخلاف وعده مقام‌های دولت بوریس جانسون روند اسکان در این کشور بسیار کند و زمان‌گیر شده است. از مجموع ۱۵ هزار افغانستانی که از اوت ۲۰۲۱ به انگلستان منتقل شده‌اند، تنها چهار هزار نفر به خانه‌های دائمی انتقال‌ یافته‌اند.

تمامی افغان‌های تخلیه شده در هفت ماه گذشته در ۸۰ هتل در لندن سکونت دارند، اما حالا صاحبان این هتل‌ها با بازگشت گردشگران خارجی به بریتانیا، مانند گذشته از حضور مهاجران افغان خوشحال نیستند. تعدادی از این هتل‌ها از افغان‌ها خواسته‌اند تا هتلشان را ترک کنند و دولت هم ناگزیر آنان را به هتل‌هایی در منچستر، لیدز و وارویک منتقل کرده است.

افغان‌ها با آغاز جنگ اوکراین نگران‌تر شده‌اند، زیرا می‌ترسند در اولویت قرار دادن آوارگان اوکراینی باعث شود آنان از یاد دولت بروند. هرچند دولت آقای جانسون نسبت به موج آوارگان اوکراینی، برخورد محتاطانه‌تری را در پیش گرفته است ازجمله این که آوارگان اوکراینی بیشتر به خانه‌های دوستان، فامیل و خانواده‌های خود می‌روند؛ زیرا سیاست اسکان در هتل که در مورد افغان‌ها اعمال شد، زیاد موفقیت‌آمیز نبود.

علی که در افغانستان شغل خوبی در وزارت خارجه داشت و انگلیسی را به روانی صحبت می‌کند، می‌گوید تنها بوروكراسی کند دولت نیست که آنان را آزار می دهد، بلکه برخورد افغان‌های دیگر نیز مشکل‌آفرین است

امتیاز: هنوز امتیازی داده نشده است

There are no comments for this post